7 клас, образотворче мистецтво, урок 28.05.2020

Урок - узагальнення знань.Скетчинг.


Мистецтво – важливий засіб пізнання світу. Через мистецтво людина відображає Реальність,  конструює і модифікує її, відображаючи Прекрасне і Потворне в створених нею образах.
        У швидкому ритмі нашого життя завжди не вистачає часу, особливо для творчої людини. Як швидко та якісно зафіксувати свою ідею або образ, який щойно виник? Скетчінг – техніка швидкого малювання, система базових начерків, з яких потім формуються повноцінні малюнки. В альтернативних школах скетчінг є частиною як Мистецтва (тобто, уроку малювання), так й Інформаційних технологій (наприклад, у сфері web-дизайну).


"Скетч" (від англ «sketch» - начерк, ескіз, замальовка) – це  малюнок, який  швидко виконується від руки , зазвичай не вважається завершеною роботою.
        Взагалі, у цього слова декілька значень, пов’язаних з різними областями мистецтва і творчості, але стосовно до малювання воно означає ескіз майбутнього малюнка.
       Письменники і журналісти роблять позначки в блокнотах для майбутніх текстів, а художники малюють скетчі для майбутніх картин. При цьому мета у всіх одна - створення коротких і швидких заміток, за допомогою яких можна швидко згадати те, що хотілося відобразити.
         Художники роблять свої начерки на ходу, не вносячи в них ніяких виправлень. Головне - зловити і встигнути перенести на папір важливий момент. Ось що таке скетч. Формат для скетча - не більше альбомного листа.  Для роботи використовується папір будь - якої якості і щільності. Виконується робота олівцем, ручкою, лінерами ( маркерами ), кольоровими олівцями,  акварельними фарбами.




 Скетч - ідеальний жанр для художника - початківця. Малювати такі начерки досить просто, що дозволяє набити руку, навчитися володіти олівцем і відчути впевненість в своїх силах. Натренувавшись, можна братися за більш складні роботи, що вимагають детального промальовування і володіння більш складними  матеріалами. Всі, хто починає зі скетчів ( замальовок ),  потім роблять менше помилок у малюванні.
      Скетч - це практично найголовніший елемент, завдяки якому картина виходить красивою і цікавою. І для тих, хто хоче навчитися малювати, в першу чергу, слід потренуватися малювати скетчі.

Процес малювання скетчів включає три етапи:
 1. Малюнок олівцем.
Уявіть свій об`єкт без деталей, ніби ви дивитеся на нього в темряві.  Можна потренуватися, вимикаючи світло. Головними злишаються  лінії, контури, форми. Далі визначте центр листа, проведіть через цю точку дві лінії - вертикаль і горизонт.

Тепер визначте приблизний центр вашого начерку (адже предмет  може бути несиметричним і стояти вище або нижче лінії горизонту), так проведіть дві лінії. Тепер ви не заблукаєте в просторі.

Малюнок повинен бути компактним за розміром.  Приступаємо до зображення  об`єкта, його контурів. Для початку  можна малювати навіть не лінії, а точки або пунктири.  Коли пунктирні лінії будуть відображати форму предмета, обведіть їх в основну. Зробіть грубий начерк, при цьому зберігайте пропорції. Далі вдосконалюйте свій скетч, додаючи унікальних деталей. Темні області заштрихуйте.  


2. Додайте також  колір.
Скетчі не завжди бувають чорно - білими. Іноді, поряд з розташуванням, розміром і формою предметів, необхідно зафіксувати їх колір. Тоді використовуються олівці, маркери ( лінери ), фломастери, акварель. Зафарбовувати всю поверхню не обов’язково, головне - показати наявність і розташування колірних плям.


Завдання на літо: створити скетч - альбом спогадів про проведене літо.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

6 клас, зарубіжна література, урок 16.04.2020

9 клас, зарубіжна література, урок 22.04.2020

8 клас, зарубіжна література, урок 22.04.2020