7 клас, образотворче мистецтво, урок 30.04.2020

Дизайн посуду. Кавовий або чайний сервіз



Дизайн виник на початку XX століття і спершу передбачав тільки проектування зовнішнього вигляду предметів.
У 1919 році  у м.Веймарі була створена школа Баухаус з метою готувати художників для роботи в промисловості. Її засновник архітектор Вальтер Гроппіус, розробив єдину систему освіти для художників-конструкторів. Завдяки школі Баухауз народився новий напрямок графічного дизайну, що базувався на принципах конструктивізму.  Згодом   штаб-квартиру школи було переведено у Дессау, де зведено будівлю закладу за проектом Гроппіуса. Інтер'єри, меблі та предмети обстановки виконувалися студентами і майстрами школи. У різні часи у школі викладали відомі митці П.Клнє, Л.Фенінгер, П. Мондріан, Й.Іттен, В.Кандінський та ін., виникло творче об'єднання архітекторів, дизайнерів та художників. Незважаючи на досить коротку історію існування Баухаузу (до 1933 р.) сміливі методи навчання універсальної художньої особистості, що сформувалися у цьому закладі, справили значний вплив на подальший розвиток дизайну. Методичні розробки в галузі художнього сприймання, формоутворення, кольорознавства цінні  дотепер.
У наш час дизайн охоплює весь процес створення предмета. Автомобілі, холодильники, кінокамери, мобільні телефони, одяг, меблі й посуд… Художник-проектувальник (дизайнер) може надати речам не тільки зовнішньої привабливості, але й додаткових якостей — функціональності (максимальної відповідності конструкції та зовнішнього вигляду предмета його призначенню). Велике значення в роботі дизайнера приділяється психологічному комфорту й безпеці людини. Звісно, в першу чергу ці якості визначаються конструкцією предмета та кольором. Поверхні, що не повинні стомлювати глядача, намагаються фарбувати у спокійні кольори, частіше зеленуватого відтінку, те, що, навпаки, повинне обов’язково привертати увагу, роблять червоним або оранжевим.

Промисловий дизайн – це конструювання нових товарів:
·        машин та обладнання;
·        інструментів;
·        транспортних засобів;
·        побутової техніки;
·        меблів;
·        посуду тощо.

Предмети промислового дизайну повинні бути економічними, зручними, красивими, а головне – відповідати своєму призначенню.

Дизайнери пропонують помістити найбільш гарний посуд на чільне місце. Це відмінний спосіб внести родзинку в інтер’єр кухні!




Домашнє завдання: створіть ескіз  предмету посуду (або ж сервізу). У довільному стилі. Поетапні інструкції за посиланням:http://www.supercoloring.com/ua/uroky-malyuvannya/tags/stolovyy-posudТакож, можна використовувати спрощені шаблони нижче. Фото робіт надсилайте на svatkosvitlana@gmail.com





Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

6 клас, зарубіжна література, урок 16.04.2020

9 клас, зарубіжна література, урок 22.04.2020

8 клас, зарубіжна література, урок 22.04.2020